Обаче тази теория има и свои твърди противници, които смятат, че единичните случаи на хиперпролактинемия, при която пациентите пълнеят, не могат да служат като основа за каквито и да е изводи. Така че пълнеем ли след секс или слабеем - всичко е индивидуално.
петък, 28 ноември 2008 г.
ПЪЛНЕЕМ ЛИ ОТ СЕКСА?
ПЪЛНИЧКИТЕ ПРАВЯТ ПОВЕЧЕ СЕКС
www.figurata.com
четвъртък, 27 ноември 2008 г.
Как да се справим с целулита
Най-обещаващата медицинска терапия срещу Щрлита е лазерната и радиотерапията. Два са методите, които безопасно и ефективно третират "портокаловата кожа". Единият използва комбиниран масаж, радиотерапия и инфрачервена светлина. Другият предлага комбиниран масаж с диодна лазерна енергия. И двата вида терапии показват резултати след серия от сеанси два пъти седмично. Резултатите обаче са временни - траят максимум до половин година.
Различните кремове, които се предлагат на пазара, засега нямат научно доказан ефект на лечение.
Ето и няколко често рекламирани начина за премахване на целулита, чието терапевтично действие до момента не е доказано:
• Липосукция - премахване на излишната мастна тъкан. Въпреки че с тази интервенция можете да оформите тялото си, тя не премахва целулита и дори го прави по-виден.
• Енергичен масаж -смята се, че той повишава притока на кръв, премахва токсините и излишните флуиди в зоните с целулит. Методът Endermologie например използва метод на защипване и мачкане на кожата между въртящи се дискове. Обикновено се забелязва подобрение във вида на кожата, но само временно.
• Антицелулитни кремове, съдържащи различни витамини и минерали, антиоксиданти и билкови екстракти. Тяхното действие срещу целулита не е доказано. Често съставките на тези кремове предизвикват непоносимост под формата на алергии и обриви на кожата.
За съжаление няма гарантиран начин за справяне с целулита. Но ако поддържате нормално тегло и редовно правите упражнения, вероятността за появата му намалява, макар и да не е ясно точно в каква степен. Здравословният начин на живот е силно оръжие не само в борбата с целулита, но и с всички болести.
петък, 14 ноември 2008 г.
УДАРЪТ ВЪРХУ ЛАКЪТЯ ЗАСЯГА НЕРВА
Лакътят е сложно устроена става и е много уязвимо място. Под издадения връх има един костен канал, през който минава важен нерв за цялата предлакетница. Всеки лесно може да провери къде е този канал, като опипа лакътя. Ударът върху това място може да засегне нерва. И съвсем не е задължително той веднага да започне да боли. Още повече, че костната болка от удара маскира нервната. Но след като костната болка стихне, идва ред на възпаления нерв."Стрелкането" е сигурен белег, че се касае точно за възпален нерв, неврит. Постарайте се да обездвижите ръката, за да не се опъва нервът. Най-добре е да вържете лакътя, за да ограничите движенията му. Вземайте препарат с парацетамол, но не по-дълго от 1 седмица. Потърсете съвет от физиотерапевт. А дотогава правете всяка вечер бани на лакътя в гореща вода, в която сте разтворили морска сол /на 5 литра 250 грама/.
НАВЕХНАТ ЛАКЪТ
Лакътят се уврежда при различни травми, като директен удар, падане с подпиране на сгъната ръка и рязко изтегляне, но най-често са в резултат на прекомерно натоварване на ставата в спортове, използващи горния крайник.
Навяхването е прераз-тягане или скъсване на една или повече от връзките на ставата. Връзките са здрави ленти от съединителна тъкан, свързващи костите една с друга. При навяхването връзките спират да функционират или не изпълняват добре функцията си. Освен наличието на болка и подуване, костите може да загубят нормалното си взаимно разположение и в ставата може да се появят ненормални движения.
Най-често навяхването възниква при прекомерно разгъване в лакътя или при директен удар върху ставата. Условия за това най-често са налице при спортове, свързани с хвърляне или при пътни произшествия.
Движение в ставата, надхвърлящо нормалния обем или рязко увеличаване на напрежението във връзката, както и директния удар върху нея могат да разтегнат прекомерно или да скъсат засегнатата връзка. За лакътя особено важни са екстремното огъване на предмишни-цата навътре или навън от тялото при разгънат лакът.
Симптоми:
Ф БОЛКА-настъпва рязко в момента на травмата и е най-силна над засегнатата връзка - външната или вътрешната страна на лакътя;
• ПОДУВАНЕ
НЕТИПИЧНИ ДВИЖЕНИЯ в ставата, които нормално не съществуват;
ЧУВСТВО ЗА НЕСТАБИЛНОСТ или поддаване в ставата.
Прогнозата е добра при по-леките степени на навяхване и правилно лечение. Възстановяването!
на функцията на лакътя, според тежестта на увреждането, може да отнеме от 2-4 седмици до няколко месеца.
С „ДИКРАСИН" времето за възстановяване ще се съкрати на половина.
Не усилвайте внезапно физическата си активност, загрявайте преди активни физически усилия в областта на ставата, носете протектори на лакътя.